Tak naprawdę każdy z nas marzy o mocnych oraz o gęstych włosach. Dla niektórych jest to marzenie, które spędza sen z powiek. Bardzo często dotyka nas łysienie androgenowe. Łysienie adrogenowe jest dolegliwością, które dotyczy zarówno kobiet jak i także mężczyzn. Musimy się jednak zastanowić nad kwestią taką jak łysienie adrogenowe co to jest. Jest to łysienie, które spowodowane jest współdziałaniem trzech bardzo ważnych czynników.

Mam tutaj na myśli adrogeny, wiek pacjenta oraz wszelkie predyspozycje genetyczne. Musimy jednak jasno stwierdzić, że adrogeny bez połączenia z odpowiednimi predyspozycjami genetycznymi nie wywołają szybkiej utraty włosów. Mechanizm łysienia zdecydowanie nie jest mechanizmem prostym. Jednak łysienie adrogenowe wśród osobników płci męskiej przebiega w bardzo łatwy sposób. W pierwszej kolejności dotyka kątów czołowych jak i także szczytów głowy. Dopiero następnie zostają zaatakowane pozostałe części włosów. U kobiet z kolei łysienie adrogenowe jest nieco bardziej skomplikowane. Bowiem u kobiet wyróżnia się, aż dwa rodzaje adrogenowego łysienia. Często menopauza jest katalizatorem tego typu łysienia.

Pierwszy rodzajem łysienia adrogenowego u kobiet jest rodzaj męski. Rodzaj męski łysienia adrogenowego polega na wszelkiej degradacji tak zwanych mieszków włosowych od samego czoła, aż do szczytu głowy. A jaki to drugi rodzaj łysienia adrogenowego u mężczyzn? Jest to oczywiście łysienie rozlane. Łysienie rozlane polega na przerzedzaniu się włosów na całej głowie. Odbywa się to łysienie oczywiście stopniowo. Osoby cierpiące na łysienie adrogenowe szukają wiele pomocy z różnych stron. Co prawda na farmaceutycznym rynku istnieją tak naprawdę niezliczone ilości przeróżnych specyfików, które mają z założenia powodować odrost włosów.

Kupujemy właśnie wiele takowych specyfików tak naprawdę nie wiedząc o tym, że żaden z tychże specyfików nie ma udokumentowanej skuteczności w leczeniu właśnie łysienia. Nie można jednak się poddawać. Musimy przecież wychodzić z założenia, że nie ma sytuacji bez wyjścia i zawsze ktoś będzie nam w stanie pomóc nam w swoim problemie. Tutaj jest czas, aby zaznaczyć jedna bardzo ważną kwestię. Kwestią tą jest fakt, że leczenie adrogenowego łysienia jest możliwe tak naprawdę dzięki profesjonalnym zabiegom. Zabiegi te muszą się obowiązkowo odbywać w gabinecie dermatologia – trychologa. Między innymi na przykład w Internecie znajdziemy wiele ogłoszeń samozwańczych trychologów.

Jednak tak zwanych samozwańczych trychologów powinniśmy unikać. Zapamiętajmy sobie raz na zawsze, że lekarzem od włosów jest właśnie tylko i wyłącznie trycholog. Podczas łysienia adrogenowego musimy być jak najbardziej cierpliwi. Musimy jednak wiedzieć, że niestety łysienie jest wstydliwe. Możemy je jednak ukryć. W jaki sposób? Kupując sobie na przykład tupecik czy też perukę. Jest to oczywiście rozwiązanie tymczasowe. Na pocieszenie dodam, że obecnie zarówno tupeciki jak i także peruki są o znacznie lepszej jakości. Pamiętajmy, że póki ze wszystkiego nie spróbujemy to się nie dowiemy co na nasze łysienie zadziała, a co w żaden sposób nie jest odpowiednie dla nas